Kontrol sende

Nesfit “Kontrol Sende” projesi 7.yılında büyüyerek devam ediyor

Nesfit Kontrol Sende

Kadınları pozitif düşünceyle harekete geçirmek ve dengeli beslenmeye davet etmek isteyen NESFIT, dünyada 11, Türkiye’de ise 7 yıldır “Pembe Kurdele” hareketi ile meme kanserine karşı farkındalık çalışmalarını bu yıl da sürdürüyor. Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) iş birliği ile ülkemizde 20 yılda 2 kattan fazla artış gösteren meme kanseri ile mücadele için kadınlarda erken teşhisi teşvik edecek bir davranış değişikliği yaratmayı hedefliyor. NESFIT, “Kontrol Sende” projesiyle son 3 yılda 30.000 kadını meme sağlığı konusunda bilgilendirerek, kontrollerine destek oldu. Tüketicilerin katkılarıyla 12.303 kadına meme kontrolü ve mamografi taraması yapılmasını, 89 kadına ise biyopsi yapılmasını sağlayan NESFIT, teşhis konan 52 kadının tedavisine de destek oldu.

Nestlé Nesfit, bu yıl da #KontrolSende kampanyası ile kadınlara her ay kendi kendine muayenelerini yapmaları için hatırlatmada bulunuyor.

Türkiye’de her 9 kadından biri meme kanseri

Ülkemizde meme kanseri sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğini belirten MEMEDER Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, bu artışın devam edeceğini öngördüklerini söylüyor. Prof. Dr. Özmen, günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarının erken teşhis imkanı sağladığı için büyük önem taşıdığının, Türkiye’de meme kanseri sıklığı hızla artarken bu konuda farkındalık oluşturulamamasının hastalığın geç teşhis edilmesine neden olduğunun altını çiziyor. Günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarıyla erken teşhis imkanının arttığını, MEMEDER’in de meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında etkin rol aldığını vurgulayan Prof. Dr. Özmen, MEMEDER’in bugüne kadar yüzlerce kadına erken meme kanseri tanısı koyduğunu, böylelikle sağ kalım şansının artırılmasında önemli bir katkı sağladığını söylüyor.

nesfit kontrol sende

Amaç daha fazla kadının “kontrolü ele alması”

Meme Sağlığı Derneği (Memeder) işbirliği ile Nesfit, kadınların bu konudaki farkındalıklarını artırmanın ötesine geçmeyi amaçlıyor. İşbirliği kapsamında daha fazla kadının düzenli olarak kendi kendine kontrollerini yapmasını sağlayacak bir davranış değişikliği yaratılması hedefleniyor. Bu amaçla oluşturulan “Nestlé Nesfit #KontrolSende” kampanyası her ay kadınlara kendi meme kontrollerini yapmaları konusunda hatırlatmada bulunuyor.

Nesfit’in Facebook, Instagram, Youtube ve diğer dijital platformlarda kendi kendine muayenenin önemini vurgulayan paylaşımları Ekim ayı boyunca devam edecek.

nesfit meme kontrolü