Seçmece Yok, Kontrol Var

Seçmece Yok Kontrol Var

MEMEDER, meme kanserinde erken teşhis konusunda daha çok insanı bilinçlendirmek için semt pazarlarında stantlar kuruyor.

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında meme kanserinde erken tanının öneminin altını çizmek, farkındalık yaratmak ve daha çok sayıda insana ulaşmak için İstanbul’da Bakırköy, Yeni Levent, Fatih, Yeşilköy ve Beşiktaş semtlerinde kurulan pazarlarda bilinçlendirme stantları kuruyor. MEMEDER, Ekim ayı boyunca kurulacak olan bilinçlendirme stantlarında, meme kanserinde erken teşhisin önemini anlatan bilgilendirici broşürler ve meme kanserinin sembolü haline gelen pembe kurdelalar dağıtacak. Ayrıca pazarlarda satılacak meyve ve sebzelerin üzerine meme kanserine esprili bir gönderme yapan “seçmece yok, kontrol var” mesajlı etiketler yapıştırılacak.

Seçmece Yok Kontrol Var

Memeder yetkilisinden yarın Pazar sırasında alınan görüşler eklenecek.

İlki 10 Ekim’de Bakırköy Pazarı’nda kurulan Meme-Der’in bilinçlendirme stantları; 13 Ekim’de Yeni Levent, 14 Ekim’de Fatih, 21 Ekim’de Yeşilköy ve 31 Ekim’de de Beşiktaş semt pazarlarında halka meme kanserinde erken teşhisin önemini anlatmak için açılacak.