Hakkımızda
Yönetim Kurulumuz
Merkez Çalışanlarımız
Misyonumuz
Vizyonumuz
Fotoğraflarımız
Meme Sağlığı Derneği / Yönetim Kurulumuz

Başkan


Ülkü Büyükgönenç

1952 Yılı İstanbul Doğumlu,

İş Deneyimi 
1967 -1969 İstanbul Yıldız Akşam Yüksek Okulu Öğrenci Birliği Sekreteri
1969 - 1980 Kavel Kablo Sanayi Üretim Planlama Ve Kontrol Bölümü Koordinatörü Ve Teknik Büro Genel Sekreterliği 
1980 Ekol Ofset Kurucu Ortaklık, Yönetim Kurulu Üyesi (Mali Ve İdari İşlerden Sorumlu) Ekol Ofset Yönetim Kurulu Üyesi ( İnsan Kaynakları Ve Kurumsal İletişimden Sorumlu)

Sosyal Faaliyetler
Memeder Meme Sağlıgı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
İstanbul Sanayi Odası Basım Yayın Sanayi Meclis Üyesi
İstanbul Sanayi Odası Eğitim İhtisas Komisyonu Üyesi
Tobb Türkiye Ambalaj Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi
Tobb Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Üyesi
Silivri Kadın Girişimciler Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı
Basev Kadın Platformu Kurucu Başkanı
Basev Basım Sanayi Eğitim Vakfı Mütevellisi

Ödüller
2000 Yılında Dünya Gazetesi Tarafından Düzenlenen Başarılı İş Kadınları Araştırmasında
"Matbaacılık Sektöründe En Başarılı İş Kadını" Ödülü

Misyonu
Ülkemiz Gençlerinde Ve Özellikle Matbaa Sektöründe Büyük Eksiklik Duyulan Eğitim
Faaliyetlerine Katkıda Bulunmak,
Özellikle Kız Çocuklarının Eğitilmesiyle Kadınlarımızın Toplumda Sağlıklı Üretici Ve 
Eğitici Özgür Bireyler Olarak Eşit Katılımda Bulunmasına Yönelik Çalışmalar Yapmak


Başkan Yardımcısı

 

Doç.Dr. Nilüfer ÖZAYDIN İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir'de tamamlamıştır. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. İl Sağlık Müdürlüğü'nde 1985 Aşı Kampanyası'nda İl Soğuk Zincir Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Kampanyanın ardından Ana ve Çocuk Sağlığı Şube Müdürü olarak çalışmıştır. 1987-1992 yılları arasında Ankara-Çubuk ilçesi Merkez Sağlık Ocağı'nda çalışmıştır. 1992-1997 arasında Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nde İl Aşı Sorumlusu olarak çalışmıştır. 1993 yılında Sağlık Bakanlığı bursu ile İngiltere Liverpool School of Tropical Medicine'de 6 ay süre ile epidemiyoloji ve istatistik, bağışıklamada program yönetimi eğitimlerini almıştır. 1994-1997 arasında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Halk Sağlığı Bilim Uzmanı, 1997-2003 arasında doktora programını tamamlayarak Halk Sağlığı Bilim Doktoru ünvanı kazanmıştır. 1997-2001 arasında Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü'nde Kadın Sağlığı bölümünde çalışmıştır. 2000-2001 döneminde Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM)'nde iki dönemlik Avrupa Birliği Temel Eğitim Programı ve Uluslarası İlişkilerde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitim programlarını tamamlamıştır. 2001 yılı Eylül ayından beri halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD'da öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Uluslarası ve ulusal düzeyde epidemiyoloji-istatistik alanında 5, iletişim-eğitim alanında 11, yönetim alanında 7 ve diğer konularda 6 farklı eğitim programına katılarak sertifika almıştır. WHO, UNFPA ve AB ile birlikte yürütülen program / projelerde görev almış, ulusal ve uluslarası araştırmalara katılmıştır. SB-AB Türkiye Üreme Sağlığı Programı kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın Hizmet-içi eğitimlerinde kullanılmak üzere Üreme Sağlığına Giriş, Aile Planlaması Danışmanlığı ve Hizmet içi Eğitimlerin İzleme ve Değerlendirme Rehberlerinin eğitimci ve katılımcı kitaplarının ve üç Tıp Fakültesinde pilot olarak uygulanmak üzere Üreme Sağlığı müfredatının yazarlarındandır. Türkiye Helikobakter Pilori Prevalans Araştırmasının (TURHEP-2003) yürütücüleri arasındadır. Öncelikli ilgi alanları üreme sağlığı, iletişim ve eğitim'dir. İstanbul Tabip Odası'na, Halk Sağlığı Uzmanlar Derneği'ne, Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği'ne, Avrupa Kontraseptif Derneği'ne, Marmara Sağlık Eğitim ve Araştırma Vakfı'na, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Önleme Derneği'ne üyedir. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Sayman


Doç.Dr. Beyza Özçınar

Ben Beyza Özçınar, 1 Eylül 1978 tarihinde Bursa'da doğdum. İlk öğrenimimi Bursa 1. Murat İlkokulu, orta ve lise öğrenimimi Bursa Cumhuriyet Lisesinde tamamladım. Daha sonra 1995 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimime başladım. 1 yıl İngilizce hazırlık ve 6 yıl İngilizce Tıp Fakültesi eğitimim sonrası 2002 yılında fakülteden mezun oldum. 6 Haziran 2003 tarihinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda tıpta uzmanlık eğitimime başladım. 5 yıllık eğitim sürem içerisinde 3'er aylık dönemler halinde Melbourne University, Royal Melbourne Hospital, Avustralya-Meme Kliniğine ve Cleveland Clinic Foundation, A.B.D.-Meme Kliniğine gözlemci doktor olarak gittim. 2 Aralık 2008 tarihinde Genel Cerrahi uzmanı oldum. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü'nde Moleküler Tıp doktorasına başladım, halen doktora eğitimime devam etmekteyim ve tez aşamasındayım. Mecburi hizmetimi 2009-2011 yılları arasında Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesi'nde yaptıktan sonra, 1 yıl süre ile İstanbul Memorial Hastanesi'nde Genel Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. 14 Şubat 2012 tarihinden itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda, Genel Cerrahi uzmanı olarak çalışıyorum. 2013 yılından itibaren Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Eğitimi Anabilim Dalı'nda doktora yapıyorum. Özellikle Meme hastalıkları ve Endokrin hastalıkları ile ilgileniyorum. Çeşitli uluslararası dergilerde yayınlanmış 30 adet yayınım ve Ulusal dergilerde yayınlanmış 15 adet yayınım bulunmaktadır. Meme Sağlığı Derneği'nin kurucu üyesiyim ve projeyi başlatan isimlerden biriyim. Halen aktif olarak Memeder'de gönüllü üye olarak çalışıyorum.

.

Yönetim Kurulu Üyeleri

 

Prof. Dr.Vahit Özmen

Onursal Başkan - Genel Koordinatör

Muş’ta doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Van’da yapmıştır.  İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1978 yılında birincilikle mezun olmuş, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi Cerrahi Kürsüsünde asistanlığa başlamış ve 1982 yılında uzman olmuştur. Askerlik görevini 1983-1984 yılları arasında İstanbul Gümüşsuyu Hastanesinde mecburi hizmet görevini 1984-1986 yılları arasında İstanbul Haseki Hastanesi'nde yapmıştır. 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na dönmüş ve böbrek transplantasyonu yapan ekip içerisinde görev almış ve bu bölümde iki yıl süre ile çalışmıştır. 1987 yılında doçent olmuştur. 1989 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Meme Ünitesi ve Meme Hastalıkları Araştırma ve Tedavi Derneği'nin kurucu üyesi oldu. 1989-1991 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Tulane Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Kliniği'nde  misafir ögretim üyesi olarak çalıştı.  Laparoskopik cerrahi girişimler ve meme kanseri konusunda 50’nin üzerinde mezuniyet sonrası kurslar düzenledi. 1995 yılında Profesör oldu. 
1993, 1995 ve 1997 yıllarında M.D.Anderson Cancer Center ve Houston Methodist Hospital’da, 2000, 2001 ve 2002 yıllarında Mayo Clinics, Rochester’da kısa aralıklarla çalıştı. 2002 yılında Tokai Universitesi Tıp Fakültesi’ne (Tokyo, Japonya) davet edildi. 2004 yılında Bulgar Cerrahi Derneği tarafından onursal diploma ile ödüllendirildim. 2001 yılında World Society for Breast Health Kongre'sinde en iyi bilimsel çalışma, 2003, 2005 ve 2007 yıllarında yapılan 7th , 8th  ve 9th  Ulusal Meme Kongreleri’nde en iyi bilimsel çalışmalar, 2005 yılı International Congress of Laparoscopic Endoscopic Surgery, San Diego, California’da en iyi bilimsel çalışma öd@?lü’nü aldı. Meme Kanseri Farkındalık projesi, 2008 yılında The Breast Health Global Initiative tarafından en başarılı proje olarak seçildi ve 25.000 USD ödül kazandı. Bahçeşehir Meme Kanseri erken Tanı ve Tarama Projesini 2008 yılında uygulamaya koydu. American College of Surgeons, Senologic International Society (SIS) ve  American Society of Colorectal Surgery  (M.A.S.C.R.S.) üyesidir.  Dünya Meme Sağlığı Derneği’nin {World Society of Breast Health (WSBH)} kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir.  21 Ekim 2007 yılında Tianjin, China’da bu derneğin Genel Sekreterliği’ne seçilmiştir.
2009-2011 döneminde Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanlığı’nı, 2009-2012 yılları arasında İstanbul Meme Derneği Başkanlığını yaptı. Meme Sağlığı Derneği Kurucu üyesi ve projeler sorumlusudur. Meme  Hastalıkları Dergisi ve İstanbul Tıp Fakültesi Mecmuasında yardımcı editörlük yaptım. Meme Sağlığı Dergisi, Surgical Science ve Türkiye Klinikleri Dergileri'nin editörüdür. International Journal of Surgical Oncology, Journal of Senologic International Society ve çok sayıda derginin yayın kurulu üyesidir.  The Journal of American College of Surgeons, The World Journal of Surgery, Archives of Obstetrics and Gynecology, The Breast, Breast Cancer Research and Treatment, British Journal of Cancer ve diğer bir çok yabancı ve yerli dergilerde hakemlik yapmaktadır. 2000-2004  yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanlığı yaptı. Ulusal Kanser Danışma Kurulu üyesi ve Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Türkiye Meme Kanseri Erken Tanı ve Tarama Kurulu başkanıdır. Dört yıl  İELEV İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkan’lığını yaptı. 2000 – 2006 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen, İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi ve Şişli Florence Nightingale Hastanesi’ndeki Meme Sağlığı Merkezi’nin direktörlüğünü yapamaktadır. Meme Kanseri ve Gastroözofajeal Reflü Hastalığının Cerrahi Tedavisi özel araştırma ve çalışma konularını oluşturmaktadır. Bugüne kadar, 200den fazla yabancı dilde ve Türkçe makalesi ve çok sayıda kitap bölümü yayımlanmıştır.  www.vahitozmen.com

 

Ömer Arslan Günay

İstanbul doğumluyum,Üniversite mezunuyum,İngilizce bilmekteyim, özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalışmaktayım.
1986-1993 AZK İnş.Tic.ve San A.Ş
1993-2007 İstanbul Demir Çelik Fab.A.Ş (Kızılkaya Limanı)
2007-Halen Deba A.Ş (Denizcilik sektörü,tekne imalat,çekek, bakım,onarım-Yat ve Motoryat) Uluslararası ISPS KOD sertifikasına sahibim.(Internatıonal Ship and Port Security)
2007 yılından itibaren Meme Sağlığı Derneği (Memeder) Kurucu Üyesi ve kuruluşundan,bugüne yedi yıldır Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım.

 

Doç.Dr. Sibel Özkan Gürdal

20 Temmuz 1974 tarihinde Lüleburgaz'da doğdum. İlk öğrenimimi Lüleburgaz Emrullah Efendi İlkokulu, orta ve lise öğrenimimi Edirne Anadolu Lisesinde tamamladım. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. Aralık 1999'da Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde tıpta uzmanlık eğitimime başladım. 5 yıllık eğitim sürem içerisinde 3 ay MD Anderson Kanser Merkezi, A.B.D. Meme Kliniğine gözlemci doktor olarak gittim. 2005 tarihinde Genel Cerrahi uzmanı oldum. Özel bir hastanede 3 yıl çalıştıktan sonra 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren Namık Kemal Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda, Öğretim Üyesi olarak çalışıyorum. Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi başhekim yardımcılığı ve Meme Kanseri Erken Tanı yöneticiliği görevimi sürdürmekteyim. Ayrıca Namık Kemal Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu üyesiyim. Çeşitli uluslararası dergilerde yayınlanmış 15 adet yayınım ve Ulusal dergilerde yayınlanmış 15 adet yayınım bulunmaktadır. Halen aktif olarak Memeder'de gönüllü üye olarak çalışıyorum.


Prof.Dr. Erkin Arıbal

 • EĞİTİM

Turkiye Yüksek Ihtisas Hospital Ankara, 1987-1991
Radyoloji Asistanı

Lariboisiere Hospital - Paris – Fransa 1989-1990
Nöroradyoloji, Girişimsel Radyoloji ve MR stajı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ankara, 1980-1986

 • PROFESYONEL DENEYİM

Marmara Universitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı
Radyoloji Profösörü 2002-
Multidisipliner Meme Merkezi kurucusu
Meme Radyolojisi sorumlusu
Girişimsel Radyoloji Sorumlusu
Onkoloji Bordu Üyesi
Doçentlik 1996- 2002
Meme Radyolojisi sorumlusu
Girişimsel Radyoloji Sorumlusu
Onkoloji Bordu Üyesi

Ankara Oncoloji Hastanesi Ankara 1991-1996
Meme Radyolojisi
Girişimsel Radyoloji
Abdomen Radyolojisi
Onkoloji Bordu Üyesi

 • ÜYE OLDUĞU DERNEKLER

Türk Radyoloji Derneği
Meme Radyolojisi Grubu Başkanı
Cardiovascular and Interventional Radiology Society of Europe (CIRSE)
European Society of Breast Imaging
Türk Tabibler Birliği
Radiologic Society of North America
European Radiology Society

Doç.Dr. Soley Bayraktar

TIBBİ ONKOLOJİ VE HEMATOLOJİ UZMANI HEKİMLİK DENEYİMİ

2011 – 2015 MERCY KANSER MERKEZİ ABD Tıbbi Onkoloji ve Hematoloji Ünitesi HEKİMLİK EĞİTİMİ 2014 DOÇENT ABD

2010 – 2014 MD ANDERSON KANSER MERKEZİ ABD

Tıbbi Onkoloji ve Hematoloji Yandal Uzmanlık Eğitimi

2008 – 2010 MİAMİ ÜNİVERSİTESİ ABD Tıbbi Onkoloji ve Hematoloji Yandal Uzmanlık Eğitimi

2005 – 2008 MOUNT SİNAİ HASTANESİ ABD

Dahiliye Uzmanlık Eğitim

i 1997 – 2003 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Ankara

Tıp Doktoru Eğitimi (İngilizce)

Bildiği Yabancı Diller: İngilizce, İspanyolca

Mesleki Ödüller, Dereceler ve Yayınlar

ASCO Yıllık Toplantısı Olağanüstü Araştırma Ödülü Chicago, ABD NIH Sponsorluğunda AACR Moleküler Biyoloji Toplantısına Katılabilme Bursu, Aspen, Colorado,ABD

Olağanüstü Akademik Araştırma Ödülü, Wayne State Üniversitesi, Detroit, ABD

ECFMG Sertifikası İşletme Mastırı (MBA) İç Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji ve Hematoloji Amerikan Board Sertifikası Uluslararası dergilerde yayımlanan 48 makalesi, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan 8 bildirisi, 3 kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.

Katıldığı Mesleki Eğitimler, Kurslar ve Konferanslar

Amerikan Klinik Onkoloji Derneği (ASCO) yıllık konferansı, Chicago, ABD, 2011,2012 ve 2015 Kanseri Önleme Konferansı, Boston, Massachusettes, ABD,

2011 Tıbbi Onkoloji Derneği Kongresi, Antalya,

2011 ACG Yıllık Bilim Toplantısı, Philadelphia, ABD,

2007 ACG Yıllık Bilim Toplantısı, Las Vegas, ABD, 2006

Üye Olduğu Mesleki Dernek ve Kuruluşlar

Türk Tabipleri Birliği

Türk Onkoloji Derneği

ASCO ve AACR

Meme Sağlığı Derneği (Memeder)


Yrd.Doç.Dr. Nuran Akyurt

ÖZGEÇMİŞ

Görevler:

Görev Unvanı Görev Yeri Yıl
Yardımcı Doçent Doktor Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoloji Bölümü 2007-Halen
Projelerde Yaptığı Görevler:
PROJE KONUSU:
"PA Akciğer Grafilerinin Yüksek ve Düşük kVp Tekniği İle Görüntülenmesi" Marmara Üniversitesi BAPKO Destekli Proje

PROJEDE ALDIĞI GÖREV:
C tipi proje de araştırmacı olarak çalışmış, proje çerçevesinde yüksek lisans tezini tamamlamış ve Marmara Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Başkanlığı’ndan(BAPKO) destek almıştır.

2. PROJE KONUSU:
Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ambulans Ve Acil Bakım Teknikerliği Ve Radyoloji Teknikerliği Bölümlerinin Eğitiminde Multimedya Olanaklarından Yararlanılması” Marmara Üniversitesi BAPKO Destekli Proje

PROJEDE ALDIĞI GÖREV:
I tipi proje araştırmacı olarak çalışmış, proje çerçevesinde Marmara Üniversitesi Bilimsel
Araştırma Projeleri Başkanlığı’ndan(BAPKO) binanın internet donanımının kurulmasında çalışmıştır.

3. PROJE KONUSU: Academicians' Attitudes towards Learning a Foreign Language(This study was sponsored by Marmara University, Commission of Scientific Research Projects (Project Number:SOS-D-040310-0057 Year: 2010) and presented in the 44th Annual International IATEFL Conference And Exhibition in Harrogate in April 2010).

PROJEDE ALDIĞI GÖREV:
C tipi proje araştırmacı olarak çalışmış, proje çerçevesinde Marmara Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Başkanlığı’ndan(BAPKO) mali destek almıştır.

4. PROJE KONUSU: Haydi, Gençler Kortlara, Ağrıyı Kalkındırmaya. AB GENÇLİK PROJESİ Eylem 1.2. Gençlik Girişimleri Ulusal

PROJEDE ALDIĞI GÖREV: AB GENÇLİK PROJESİ Eylem 1.2. Gençlik Girişimleri Ulusal(tamamlandı). Avrupa Gençlik Projesi Proje Koçu

5. PROJE KONUSU: Rocket Brothership from Agri to Europe PROJEDE ALDIĞI GÖREV: AB GENÇLİK PROJESİ Eylem 1.2. Gençlik Girişimleri Ulus ötesi

PROJEDE ALDIĞI GÖREV: AB GENÇLİK PROJESİ Eylem 1.2. Gençlik Girişimleri Ulus ötesi(tamamlandı). Avrupa Gençlik Projesi Proje Koçu

6. PROJE KONUSU: İSTANBUL KALKINMA AJANSI, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Ve Sporcu Sağlığı Araştırma Ve Uygulama Merkezi Bünyesinde Etkin Sporcu Sağlığına Yönelik Bilgi ve Beceri Eğitimi Projesi
7. PROJEDE ALDIĞI GÖREV: İSTANBUL KALKINMA AJANSI Kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik Bilgi odaklı ekonomik kalkınma Mali destek programı Ön proje başvuru formu(Referans Numarası: İSTKA/2012/BIL/13).
İdari Görevler:

Görev Görev Yeri Yılı
Müdür Yardımcısı Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2000-2001
Bölüm Başkanı Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Radyoloji Bölümü 2000- Halen
Avrupa projeler Koordinatörü Marmara Üniversitesi Rektörlüğü 2011- 2014

Bilgisayar Bilgisi:

Donanım Bilgisi Bilgisayar Uygulamaları ve Kullanımı
İleri Düzey İleri Düzey

Ödüller:
Poster Birincilik Ödülü "Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na Sınavlı ve Sınavsız Geçişlerde Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Mezuniyet Başarılarının Karşılaştırılması", 2-4 Eylül 2007, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir/Türkiye

Üstün Başarı Ödülü “Marmara Üniversitesi Rektörlüğü” 1996

Prof. Dr. Neslihan Cabıoğlu

ÖZGEÇMİŞ

Adı Soyadı: Neslihan Cabıoğlu

Orta öğretim: İstanbul Erkek Lisesi 1988 (mezuniyet)

Tıp eğitimi: İstanbul Tıp Fakültesi 1994 (mezuniyet)

Genel Cerrahi Uzmenlığı: İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı (1994-2000)

İmmunoloji doktorası: Bilimleri Enstitüsü, Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü, İmmunoloji Anabilim Dalı (1998-2001)

Postdoctoral fellowship: MD Anderson Cancer Center; Department of Surgical Oncology and Cancer Biology and Breast Pathology (2001-2005).

Sağlık Bakanlığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2005-2007.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Anabilim Dalı (2007-2008)

Sağlık Bakanlığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2008-2011)

Genel Cerrahi Doçentliği: Ocak 2009.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Bölümü ve Meme Sağlığı Merkezi (Şubat 2011-Kasım 2013): 2012-2013 de 4. Sınıf Genel Cerrahi Eğitim koordinatörü ve 4. Sınıf cerrahi bilimler koordinatör yardımcısı.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi;Genel Cerrahi Anabilim Dalı; Kasım 2013-

Yurt Dışı Görevlendirmeler:

Royal Liverpool University, Department of Immunology, Liverpool, İngiltere, 1992 Temmuz ve Ağustos, İmmunoloji yaz stajı.

Münih Maximilian Üniversitesi (Grosshadern) Kadın-Doğum Anabilim Dalı, Münih, Almanya, 1993 Temmuz ve Ağustos, 5 haftalık yaz stajı.

South Manchester University Hospital Meme Kliniği, Manchester, İngiltere, Eylül 2001, bir ay “Astra Zeneca Meme Kanseri Klinik Bursu” ile gözlem ve uygulama.

Departments of Surgical Oncology and Cancer Biology, MD Anderson Cancer Center, University of Texas, Houston, Texas, ABD; Ekim 2001-Ocak 2004

Department of Breast Pathology, MD Anderson Cancer Center, University of Texas, Houston, Texas, USA; Şubat 2004-Ocak 2005

The University of Pittsburg-Department of Surgery and Combined Breast Program of UPMC/Magee-Womens Hospital, 2 Mayıs-6 Mayıs 2011.

European Academy of Senology Belgesi, Haziran 2014 (Şubat 2014 ve Haziran 2014, Düsseldorf; Luisen Hospital; Prof. Dr Mahdi Rezai süpervizörlüğünde)

IBUS Meme Ultrasonografisi Belgesi (Haziran 2014; İstanbul).

ÖNEMLİ ESERLER

1. N Cabioglu, Kuerer, H.M. “Nipple discharge and ductal secretions”, Advanced Therapy of Breast Diseases, third edition, eds. G.V. Babiera, and R.J.Skoracki, and F.J. Esteva 311-337, People’s Medical Publishing House, Shelton, Connecticut, USA, 2012.

2. Yazici H, Bitisik O, Akisik E, N. Cabioglu, Saip P, Muslumanoglu M, Glendon G, Bengisu E, Ozbilen S, Dincer M, Turkmen S, Andrulis I, Dalay N, Ozcelik H. “BRCA1 and BRCA2 mutations in Turkish breast/ovarian families and young breast cancer patients,” Br J Cancer 2000; 83, 737-42.

3. Cabioglu, N, A. Igci, E. Aktas, E.O. Yildirim, S. Bilgic, M. Muslumanoglu, Y. Bozfakioglu, M. Kecer, V. Ozmen, G. Deniz, “An ultrasensitive tumor enriched flow-cytometric assay for detection of isolated tumor cells in bone marrow of patients with breast cancer,” Am. J. Surg 2002; 184, 414-7.

4. Cabioglu, N., K.K. Hunt, S.E. Singletary, T.W. Stephens, S. Marcy, F. Meric, M.I. Ross, G.V. Babiera, F.C. Ames, H.M. Kuerer, “Surgical decision making and factors determining a diagnosis of breast carcinoma in women presenting with nipple discharge,” J. Am. Coll. Surg., 196, 354-364 (2003).

5. Cabioglu, N., S. Krishnamurthy, H.M.Kuerer, K.K.Hunt, S.E. Singletary, F. Meric-Bernstam, M.I. Ross, B.W. Feig, F.C. Ames, G.V. Babiera, “Feasibility of breast-conserving surgery in patients with breast cancer associated with nipple discharge,” Cancer, 101, 508-517 (2004).

6. Cabioglu, N., K.K. Hunt, T.A. Buchholz, N. Mirza, S.E. Singletary, H.M. Kuerer, G.V. Babiera, F.C. Ames, A.A. Sahin, F. Meric-Bernstam, “Improving local control with breast-conserving therapy: a 27-year single-institution experience”, Cancer, 104, 20-29 (2005).

7. Cabioglu, N., J. Summy, C. Miller, N. Parikh, A. Sahin, S. Tuzlali, K. Pumiglia, G.E. Gallick, J.E. Price, “CXCL-12/stromal cell-derived factor-1 alpha transactivates HER2-neu in breast cancer cells by a novel pathway involving Src kinase activation,” Cancer Res., 65, (6493-6497).

8. Cabioglu, N., M.S. Yazici, B. Arun, K.R. Broglio, G.N. Hortobagyi, J.E. Price, A.A. Sahin, “CCR7 and CXCR4 as novel biomarkers predicting axillary lymph node metastasis in T1 breast cancer,” Clin Cancer Res 2005; 11, 5686-93.

9. Cabioglu, N., A. Sahin, M. Doucet, E. Yavuz, A. Igci, E.O. Yildirim, E. Aktas, S. Bilgic, B. Kiran, G. Deniz, J.E. Price, “Chemokine receptor CXCR4 expression in breast cancer as a potential predictive marker of isolated tumor cells in bone marrow” Clin Exp Metastasis., 22, 39-46 (2005).

10. Andre F, N. Cabioglu, H. Assi, J.C. Sabourin, S. Delaloge, A. Sahin, K. Broglio, C. Combadiere, C. Bucana, J.C. Soria, M. Cristofanilli, “Expression of Chemokine receptors predicts the site of metastatic relapse in patients with axillary node positive primary breast cancer,” Ann Oncol., 17, 945-951 (2006).

Leman Şahinler Otru

1955 Doğumlu, Emekli Bankacıyım. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak yer aldım.

Dr.Cennet Şahin

Radyoloji Uzmanı

 İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Tıpta uzmanlık ihtisasını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda yapmış, 2011 yılında radyoloji uzmanı olarak mezun olmuştur. Mecburi hizmet görevini 2011-2013 yılları arasında Giresun Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’nde tamamlamış, 2013-2015 yılları arasında Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde radyoloji uzmanı olarak çalışmıştır. Kasım 2014 yılında Avrupa Radyoloji Derneği ve Mayıs 2015 yılında Türk Radyoloji Derneği Uzmanlık Sanatında Yeterlilik Sertifikalarını almış, 2015 yılında Avrupa Radyoloji Okulu Eğitim Bursu kazanmıştır. Kasım 2015-Şubat 2016 tarihleri arasında İspanya Barselona Vall d’hebron Üniversite Hastanesi’nde Meme Radyolojisi alanında üç ay süre ile burslu olarak fellowship eğitimi almıştır. Kasım 2015’de Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Başasistan olarak atanmış olup halen burada çalışmaktadır. Eylül 2013 tarihinden itibaren Memeder’de gönüllü olarak çalışmaktadır.


Aysun Kırdı

EĞİTİM BİLGİLERİ

 • İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanı ( Biruni Ünv )

 • İş Güvenliği Uzmanlığı, Yüksek Lisans,

( İstanbul Aydın Üniversitesi ) tez konusu : Kalite Yönetim Sistemleri

 • İş Güvenliği Uzmanı (B Belgesi )

 • İlkyardım eğitici Eğitimi

 • HİJYEN Eğitimi ( Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri )

 • Asbest Söküm Uzmanı ( İSGÜM )

 • Fen Bilimleri Enstitüsü, Malatya İnönü Üniversitesi, Tez: Fizyoloji

 1. – 2003, T.Yüksek Lisans (Pedogojik formasyon )

 • 1997 – 2001, Lisans: Biyoloji Bölümü,

Fen – Edebiyat Fakültesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

 • Sağlık Kurumları İşletmeciliği Anadolu Üniversitesi

 • 2005,EEG Teknisyenliği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümü, İstanbul Üniversitesi

 • 1991-1994, Çorum Fatih Lisesi ( Düz Lise )

YABANCI DİL

İngilizce

KURSLAR

 • Marmara Ünv. Radyoloji Ünitelerinde İş Güvenliği, Kalite Yönetimi ve Akreditasyon S.

 • 17025 Laboratuvar Akreditasyonu Temel Eğitimi ( İSGÜM )istemleri

 • 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ( Aydın Ünv. )

 • TSE EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ( Aydın Ünv. )

 • İYEM İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası ( İSG )

 • TSE 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi

 • TSE 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi

 • Aydın Ünv. TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri

 • İYEM YANGIN A-B-C Sertifikası

 • İYEM Tehlike Belirleme ve Risk Analizi

 • VII. Uluslararası İş sağlığı ve Güvenliği Konferansı

 • 27 Mayıs 2014 Eyüp Devlet Hast.(Hastanelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu )

 • Bilgisayar Kursu

 • İngilizce Kursu

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Pazarlama Eğitimi

 • DİABET Eğitim Kursları

 • İnsülin Kullanım Hasta Eğitimi

 • Beckman Coulter Marka Access-2 Hormon Cihazı Eğitim Sertifikası

 • 2B Diagnostik IME-DC Sertifikası

 • COBAS INTEGRA 400 PLUS Eğitim Sertifikası

 • Ortho – Clinical Diagnostics Bio Vue Eğitim Sertifikası,Diatron Abacus Hemogram–Medicine Easylyte Model Elektrolit Eğitim Sertifikası

 • Vtek Mini VİDAS Cihazı

 • Mikrobiyoloji Lab. Çalışmaları

Özlem Sarıcı

Mimarlık eğitimini, 1987 - 91 tarihleri arasında, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi - Mimarlık Bölümü’nde aldı.

1994 yılında yine İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde, ‘Proje Yönetimi’ alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Sektörde, konut, ofis, mağaza, alışveriş merkezi ve turizm yapıları gibi çok çeşitli alanlarda mimari proje ve uygulama çalışmaları yürütmekte olup, proje yönetimi ve bütçe konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir. Halen , kurucusu olduğu Plan.net Mimarlık bünyesinde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Dernek bünyesine Memeder gönüllüsü olarak katılmış olup, aktif üyesidir.

Rana Bilginer

 Ev Hanımı / Memeder Gönüllüsü

 

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler
Memeder Yönetim Kurulu »
Kayıt ve Tarama Projesi »
Meme Sağlığı Merkezi »
Basında çıkan diğer memeder haberleri için tıklayınız »


 
 

Anasayfa | Meme Sağlığı Derneği | Projelerimiz | Meme Sağlığı | Kanser Mitleri | Meme Kanseri | Riskinizi Azaltın

Psikolojik Destek | Kendi Kendine Muayene | İletişim

 
 

Bahçeşehir Gelişim Akademisi Binası Bodrum Kat No:1 34538 Bahçeşehir-Başakşehir/İstanbul T: 0212 669 8451 F: 0212 669 4281 E: info@memeder.org

 


Ana Sponsor

Bu web sitesinin hazırlanması sırasında vermiş olduğu koşulsuz destekten dolayı  Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'ye teşekkür ederiz. Site ile ilgili olabilecek tüm yasal sorumluluk Derneğimize aittir. Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin herhangi bir yasal sorumluluğu bulunmamaktadır.
www.roche.com.tr

Bu web sitesindeki tüm görsel ve metinlerin bütün yasal hakları MEMEDER'E aittir. Referans gösterilmeden kullanılamaz.

Diğer Sponsorlar

Destek veren Kurum ve Kuruluşlar