DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇEK PEMBEYİ

Meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek için
20 Ekim saat 20.00’de ‘’ çek pembeyi ‘’
İstanbul’un üç ikonik yapısı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü ve Sapphire İstanbul meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek için 20 Ekim akşamı saat 20.00’de pembe renge büründü.

İstanbul’da yaşayanlar, MEMEDER’in bu farkındalık projesine 20 Ekim akşamı saat 20.00’de pembeye bürünen köprülerin ve Sapphire İstanbul’un fotoğrafını çekip info@memeder.org adresine yollayarak desteklerini gösterdi. Ayrıca hem Twitter’da hem de Facebook’ta ’’ #cekpembeyi ‘’ başlığı altında paylaşımlarını yaptılar. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya herhangi pembe eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katıldı. MEMEDER tüm fotoğrafları bir araya getirerek ‘’ Pembe Destek ‘’ afişi oluşturdu.

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), her sene Ekim ayı boyunca başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan ilgi çekici etkinlikler gerçekleştiriyor. ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme’ ayı etkinlikleri kapsamında bu sene İstanbul’un üç önemli yapısı kadınlar için “Pembe” renkle ışıklandırıldı.
Gerçekleştirilen bilinçlendirme kampanyasına destek olmak isteyenler, 20 Ekim akşamı saat 20.00’de pembe renge dönüşecek olan 3 yapının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı. İstanbul’da yaşayanlar saat 19.15’ten itibaren pembe renge dönüşen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsünü ve saat tam 20.00’de pembe olacak olan Sapphire İstanbul binasının fotoğraflarını çekerek Twitter’da’’ ve Facebook’ta #cekpembeyi ‘’ başlığı altında paylaştı. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya kendilerine ait bir pembe eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katıldı. Aynı zamanda çekilen resimleri info@memeder.com adresine de yollayarak ‘’Pembe Destek’’ afişinin oluşumuna katkıda bulundular.
MEMEDER, 20 Ekim tarihindeki etkinliği ‘’ Çek Pembeyi ‘’ konseptli bir davet ile karşıladı. Boğaziçi Köprüsü’nün en güzel izlenebildiği mekânlardan biri olan Ortaköy Radisson Cruise Lounge Bar’da gerçekleşen kokteylde davetliler Boğaziçi Köprüsü’nün pembeye dönüşmesine aynı anda şahit olup resimlerini çektiler.
MEMEDER’in ev sahipliğinde gerçekleşen  ‘’ Çek Pembeyi ‘’ davetinde, Meme Kanseri Kampanyası’nın 20. yılını kutlayan Estèe Lauder Şirketleri; bu yıl da Aveda, Estèe Lauder, Clinique, Darphin, DKNY, Lamer markalarının özel ürünlerinden elde edilen gelirin %10’unu MEMEDER’e bağışlayacak. Gecede Türkiye Genel Müdürü Ahmet Ramiz temsili bağış çekini Prof. Dr. Vahit Özmen’e teslim etti. Ayrıca geceye katılan davetlilere kampanya için özel tasarlanan ürünlerden biri olan ve ekim ayı boyunca seçkin eczanelerde satışı gerçekleşecek Darphin Hydraskin Serum hediye edildi.
Geceye ünlü modacı Arzu Kaprol da konuk oldu. Kaprol bu sene MEMEDER için özel olarak tasarladığı silikon pembe kurdelelerini gecede tanıttı.

 www.memeder.org

 

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız

Banka         : Garanti Bankası - İstanbul Üniversitesi Şubesi
Ad / Unvan : Meme Sağlığı Derneği
Hesap No  : 521/ 6299856

Yönetim Kurulu Üyemiz Prof.Dr.Erkin Arıbal hocamızın girişimleri ile Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu, MEMEDER'e 10.000 Euro'luk bir sponsorluk yapacak ve projemizi destekleyecektir.
Meme Hastalıkları Federasyonu Başkanı
Prof.Dr.Vahit Özmen,
Senologic International Society'nin (SIS) Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir.»


Prof. Dr. Vahit Özmen'in Meme Kanseri ile ilgili TBMM'deki konuşması »

MEME KANSERİNE KARŞI ZAFERİMİZİ SERGİLİYORUZ.
Basın Bülteni »

14 Mart 2012 Prof. Dr. Nusret Fişek Halk Sağlığı Teşvik Ödülü(MEMEDER)


MEMEDER'in Ekim ayında gerçekleştirdiği etkinlikler:
15 Ekim'de Boğaz köprüsünün pembe renkte aydınlatılması »
ve semt pazarları »
"En İyi Sosyal Sorumluluk Kampanyası" kategorisinde "Başarı Belgesi"ne layık... »


Prof. Dr. Vahit Özmen'in Kanser Haftası için NTVMSNBC haber sitesindeki açıklaması


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Meme Sağlığı Paneli


Türkan Yılmazer'in haberi

Memeder Yönetim Kurulu Üyeleri, Bakan Fatma Şahin ve Meclisteki Tüm Partilerin Kadın Milletvekillerini ziyaret etti

Memeder Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Milletvekilleri ile beraber Dünya Kanser Bildirgesine İmza attılar

Basında çıkan diğer memeder haberleri için tıklayınız »

Seçmece Yok, Kontrol Var
Tamamı için tıklayınız »


Boğaziçi Köprüsü meme kanserine karşı pembe....
Tamamı için tıklayınız »


 
 

Anasayfa | Meme Sağlığı Derneği | Projelerimiz | Meme Sağlığı | Kanser Mitleri | Meme Kanseri | Riskinizi Azaltın

Psikolojik Destek | Kendi Kendine Muayene | İletişim test

 
 

Bahçeşehir Gelişim Akademisi Binası Bodrum Kat No:1 34538 Bahçeşehir-Başakşehir/İstanbul T: 0212 669 8451 F: 0212 669 4281 E: info@memeder.org

 


Ana Sponsor

Bu web sitesinin hazırlanması sırasında vermiş olduğu koşulsuz destekten dolayı  Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'ye teşekkür ederiz. Site ile ilgili olabilecek tüm yasal sorumluluk Derneğimize aittir. Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin herhangi bir yasal sorumluluğu bulunmamaktadır.
www.roche.com.tr

Bu web sitesindeki tüm görsel ve metinlerin bütün yasal hakları MEMEDER'E aittir. Referans gösterilmeden kullanılamaz.

Diğer Sponsorlar

Destek veren Kurum ve Kuruluşlar