Nestle çalışanları da meme kanserine karşı “Kontrol Sende” dedi

Kontrol Sende Nesfit Memeder

Meme kanserine karşı dünyada 7, Türkiye’de ise 2 yıldır mücadele yürüten ve bu yıl Meme Sağlığı Derneği ile işbirliğine giden Nestlé Nesfit, erken teşhisin büyük önem taşıdığı hastalığa ilişkin farkındalık çalışmalarını iç iletişim etkinliklerine taşıdı.

Nestlé çalışanları güne masalarında buldukları sürpriz kutularla başladı. Kutularda yer alan malzemelerle kendi kurdelelerini oluşturan tüm çalışanlar, hayalgüçlerini yansıtan pembe kurdeleleri etkinlik için oluşturulan özel panoda paylaştı.

Nestlé çalışanlarından dev pembe kurdele
Meme Sağlığı Derneği (Memeder) Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen tarafından meme kanseri, kendi kendine muayenenin ve erken teşhisin önemi konularında bir sunum gerçekleştirildi. Nestle çalışanları tarafından ilgiyle karşılanan toplantıda Özmen, Türkiye’de her 8 kadından 1’inin meme kanseri ile mücadele ettiğine dikkat çekerken, meme kanseri ile mücadelenin 3 ana aşamasını kendini kontrol etme, doktor muayenesi ve mamografi olarak anlattı. Kendi pembe kurdelesini oluşturan kadınlar arasından Vahit Özmen ve Nestle Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Müdürü Ayça Erkol’un çektiği kura ile 10 kişi Memeder’in merkezinde mamografi taraması kazandı. Sonrasında pembe tişörtler giyen kadın çalışanlar hep bir araya gelerek dev bir pembe kurdele oluşturdu.

Meme kanserinde “Kontrol Sende”
Nestlé Nesfit, meme kanserinin önüne geçilmesinde erken teşhisin önemine işaret etmek ve kadınları düzenli olarak kendi kendine muayenelerini gerçekleştirmeye teşvik etmek üzere “Kontrol Sende” hareketini başlattı. Bu amaçla oluşturulan “Nestlé Nesfit Kontrol Sende” Facebook etkinliği her ay kadınlara hem kendi meme kontrollerini yapmaları hem de diğer kadın arkadaşları ve aile üyelerini etkinlikte yer almaya davet etmeleri için hatırlatmada bulunuyor.

Her kadın kendi pembe kurdelesinin yaratıcısı
Meme kanseriyle ilgili farkındalığı sürdürmek isteyen Nestle Nesfit, tüm kadınları kendi ellerindeki ilginç malzemelerle pembe kurdelelerini oluşturarak, #KontrolSende etiketiyle paylaşmaya davet ediyor.

Nesfit Memeder Kontrol Sende