MEMEDER "KANSERE KARŞI ZAFERİ" TEPE NAUTİLUS'TA SERGİLEDİ!

Ekim ayının tüm dünyada ve Türkiye'de "Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı" olarak değerlendirilmesi kapsamında, meme kanseri hastaları ve yakınları, kendi yetenekleriyle oluşturdukları bir sergide buluştu.

             
             

İSTANBUL İSTANBUL Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü olup, 2010 verilerine göre tüm dünyada yaklaşık 1 milyon 500 bin kadın meme kanseri ile mücadele etmektedir. Mamografi ile tanı sayesinde, yüzde yüz sağlıklı yaşam ve memenin korunma şansı ortaya çıkmaktadır. Ancak mutlaka kadınların hastalığın farkında olması ve düzenli olarak mamografi çektirmeleri gerekiyor.

Meme Sağlığı Derneği'nin (MEMEDER) 2008 yılında İstanbul Bahçeşehir'de başlayan tarama programında bugüne kadar 4.400 kadın ücretsiz olarak taranmış ve 21 hastaya çok erken meme kanseri tanısı konulmuştur. Bu projemiz 10 yıl süreyle devam edecektir. Bahçeşehir Belediyesi ve Roche Müstahzarları San. A. Ş.'nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen proje Küresel Meme Sağlığı Girişimi (The Breast Health Global Initiative) tarafından en başarılı projelerden biri seçilmiş ve ödül almıştır. ;

Farkındalığı artırmak için Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), tüm dünyada ve ülkemizde 'Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı' olarak değerlendirilen Ekim ayında, meme kanseri hasta ve yakınlarını bir sergide buluşturdu. 'Kansere Karşı Zaferimizi Sergiliyoruz' başlıklı sergi 14 Ekim 2010'da Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi'nde Yurtiçi Kargo'nun da değerli katkılarıyla açıldı. MEMEDER Başkanı Sema Gülez, MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ile Sanatçı Candan Erçetin'in katılımı ile açılan sergide, Gazeteci-Yazar Meral Tamer, 'Aşk Olsun Kanser' adlı kitabını, ve Gazeteci-Yazar Nevval Sevindi, 'Kanserle Yaşıyorum' adlı kitaplarını imzaladılar.

 
Basında çıkan diğer memeder haberleri için tıklayınız »


 
 

Anasayfa | Meme Sağlığı Derneği | Projelerimiz | Meme Sağlığı | Kanser Mitleri | Meme Kanseri | Riskinizi Azaltın

Psikolojik Destek | Kendi Kendine Muayene | İletişim

 
 

Bahçeşehir Gelişim Akademisi Binası Bodrum Kat No:1 34538 Bahçeşehir-Başakşehir/İstanbul T: 0212 669 8451 F: 0212 669 4281 E: info@memeder.org

 


Bu web sitesinin hazırlanması sırasında vermiş olduğu maddi destekten dolayı
Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'ye teşekkür ederiz.
www.roche.com.tr

Bu web sitesindeki tüm görsel ve metinlerin bütün yasal hakları MEMEDER'E aittir. Referans gösterilmeden kullanılamaz.
Destekçilerimiz